Prečo voliť solárny systém na automatickú závlahu? Solárne zavlažovacie systémy dodávajú vlahu priamo tam, kde je to potrebné a dostatočne pomaly, aby sa dobre vsiakla ku koreňom rastlín. Tieto automatické zavlažovače nepotrebujú žiadne drôty, záhradné hadice ani krhly. Sú jednoducho inštalovateľné a pracujú automaticky s minimálnym zásahom človeka. Sú ideálnym riešením, ak ste na dovolenke alebo máte veľa pracovných povinností a nemáte čas na pravidelné zavlažovanie svojej záhrady alebo kvetín.

Prieskum medzi obyvateľmi ukázal, že viac ako 70% ľudí považuje úsporu vody za kľúčovú prioritu, pričom 30% uviedlo, že sa im nepáči úloha zavlažovania záhrady. Naše automatické zavlažovacie systémy Irrigatia využívajú až o 90% menej vody ako hadica a vďaka unikátnej automatickej solárnej technológii sa žiadna voda navyše nestratí.

Hlavné výhody solárneho zavlažovania:

Kroky pre prosperujúce rastliny:

  1. Vložte vstupný filter a snímač hladiny vody do zdroja vody.
  2. Pripojte ich k regulátoru, ktorý umiestnite niekde na slnku v záhrade.
  3. Pripojte výtokovú trubicu a odkvapkávače až k vašim rastlinám.
  4. Zapnite systém a môžete ísť – vaše rastliny budú automaticky zavlažované.

Vďaka solárnej energii môže byť voda aj doplnkové živiny čerpané priamo z vášho rezervoáru. Žiadne káble ani vodovodné potrubie nie sú potrebné – systém pracuje úplne nezávisle na prívode elektrickej energie alebo vody – už žiadne ťažké krhly!